Teší nás, že ste sem nakukli, hoci len pre radosť , alebo zo zvedavosti.

Miesime, vaľkáme, modelujeme, točíme, maľujeme, pečieme a netrpezlivo čakáme na výsledok.

Naším snažením je keramika pre radosť a aj pre úžitok. Zásobujeme kamenné obchodíky, informačné centrá, firmy, organizácie a tiež ľudí rôznych farieb,vierovyznania a národností. Keramika je vhodná do mikrovlnky, do umývačky riadu, do chladničky a hlavne do ruky k vychutnávaniu si teplého čajíka, alebo kávičky.

Poteší nás, keď sa sem budete mať dôvod vrátiť.

Aká je skutočná hodnota ručnej práce? 10 dôvodov, prečo nemôžu byť ručné výrobky lacné:


1. čas pre výrobu jedného výrobku je relatívne, ale vždy väčší, než v prípade výrobku, ktorý je hromadne priemyselne vyrábaný


2.Výroba býva často na zákazku,alebo je ovplyvnená rôznymi špecifickými požiadavkami zákazníkov.Výsledná podoba je tak vždy vytvorená k maximálnej spokojnosti zákazníka.


3.Ručná práca prináša istý druh exkluzivity a originality. Nikdy nevzniknú dva rovnaké výrobky a to ani v prípade maximálneho úsilia výrobcu.Môžete teda darovať alebo mať doma niečo, čo nikto iný na svete nemá.


4.Výrobca vždy dôkladne kontroluje celý výrobný proces,každú maličkosť, lebo výsledkom nie je originálny produkt, ale aj jeho vizitka, povesť, meno. Nemôže si dovoliť vyrobiť nekvalitnú vec.


5. Veľká pozornosť je venovaná aj výberu správneho materiálu, z ktorého bude produkt vyrobený.Nejedná sa len o základné stavebné prvky pre výrobu ale aj o sekundárne materiály, ktoré dotvárajú konečný efekt.


6. Výrobky produkované priemyslom sú jednoduché a minimálne pracné, ručná výroba skrýva však pravý opak. výsledok ale stojí za to.


7. Špecifickosť procesu výroby pri ručnej práci poskytuje možnosť flexibilného prispôsobeniu a zlepšovaniu kvality podľa požiadaviek, čo si veľké výrobné nemôžu dovoliť


8. Pre priemyselné podniky je prvoradým cieľom zisk. oproti tomu u malého výrobcu, ktorý sa zaoberá ručnou výrobou je na prvom mieste spokojnosť zákazníkov.


9. Pri ručnej výrobe si môžete vždy vybrať to, čo sa vám páči. Nieste nútení si vyberať z unifikovaným variant, ktorým sa, či chcete alebo nie, musíte prispôsobiť.


10. Vyrobený výrobok má dušu, charakter, temperament, históriu.
Preto je ručná práca iba pre tých,ktorí ju dokážu oceniť a obdivujú jej kúzlo.

 

 

    Navrch stránky